Narodna knjižnica Ploče i ove godine sudjeluje u Noći knjige. Manifestacija je to kojom šestu godinu zaredom dajemo poticaj kulturi čitanja, potičemo razgovor o literaturi, književnosti i svemu onome što knjiga predstavlja ili treba predstavljati u suvremenom društvu.

Organizatori Noći knjige na razini RH: Zajednica nakladnika i knjižara Hrvatske gospodarske komore, Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, Knjižnice grada Zagreba, Udruga za zaštitu prava nakladnika – ZANA, Knjižni blok – Inicijativa za knjigu te portal za knjigu i kulturu Moderna vremena Info.

Program Narodne knjižnice Ploče za Noć knjige 2017.

*Akcija besplatnog upisa za sve umirovljenike koji knjižnicu posjete prvi put – petak, 21. i subota, 22. travnja

Petak, 21. travnja od 20:30 do 22:30 sati – TEATAR SJENA -Što knjige rade po noći?

Radionica za djecu od 7 do 12 godina.

Voditeljica radionice: Božena Delaš, glumica, lutkarica

Noć knjige grli vikend!

U suradnji s CB „Mare“ priključujemo se sve popularnijem Neretvanskom pub kvizu powered by Bacchus Ploče. Književni kviz održat će se u nedjelju, 23. travnja u sklopu sedmog B izdanja Neretvanskog pub kviza. Pitanja sastavlja Davor Vukosav. Nagrade za prvo i drugo mjesto na književnom kvizu sponzorira Narodna knjižnica Ploče.