4300 km na Pacific Crest Trailu, promocija knjige i projekcija filma

Nikola Horvat je godine 2016. prehodao glasoviti Pacific Crest Trail, planinarski put dugačak 4300 km. Šest mjeseci proveo je u divljini SAD-a živeći od stvari koje je nosio u svome ruksaku te noćeći u šatoru.
Svoj put je zabilježio dokumentarcem Pacific Crest Trail: Tesla – Year of the Beginning, a napisao je i knjigu imena Barinški epitaf – priča s Pacific Crest Traila.

Više informacija možete pronaći na www.nikolahorvat.com.

Promocija knjige i projekcija dokumentarnog filma održat će se u srijedu, 10. siječnja 2018. u 18 sati u Narodnoj knjižnici Ploče.

Izložba: Biži, biži, kuga mori!

Autorska izložba lokalne tematike Ivana Vekića i Ivana Volarevića

Biži, biži, kuga mori!
Materijalna svjedočanstva o zaraznim bolestima i epidemijama u dolini Neretve

Pozivamo sve zainteresirane na otvorenje u četvrtak, 28. prosinca 2017. godine u 18 sati.
Izložba će u prostoru Knjižnice biti postavljena do 12. siječnja 2018.

Origami božićna radionica

Ovom radionicom završavamo ovogodišnja origami druženja. Radionica je namijenjena djeci od 5 i više godina, ali dobrodošli su i odrasli zainteresirani. Pozivaju se svi ljubitelji origamija da po svojoj želji i izboru na radionicu donesu model koji su samostalno izradili (kod kuće ili na radionicama u knjižnici) kako bi ih uključili u dekoraciju adventskog stola Narodne knjižnice Ploče.

Radionica će se održati u srijedu, 13. 12. 2017. u 17:30 sati.

Voditeljica: Tena Zmijarević

Poetsko-glazbena večer posvećena Slavku Mihaliću

U utorak, 14.11.2017. u 18 sati u našoj Knjižnici održat će se poetsko-glazbena večer posvećena Slavku Mihaliću, u organizaciji Aktiva profesora hrvatskog jezika, likovne i glazbene umjetnosti SŠ fra A.K. Miošića u Pločama. Ovim događanjem zatvaramo Mjesec hrvatske knjige 2017., dok akcija besplatnog upisa za osnovnoškolce te nenaplaćivanja zakasnine traje još u srijedu, 15.11.2018.

Mame čitaju priče

„Mame čitaju priče“ čitaonica je za djecu od 0 do 6 godina koju je Narodna knjižnica Ploče osmislila u sklopu nacionalne kampanje „Čitaj mi“ (za poticanje čitanja naglas djeci od najranije dobi).

U subotu, 11.11. u 10:30 h u Narodnoj knjižnici Ploče, djeci će čitati mama Antonia Čikeš.

Povodom Dana hrvatskih knjižnica (koji se obilježava 11. studenoga), Narodna knjižnica Ploče svoj djeci koja dođu na čitaonicu daruje besplatnu članarinu (bilo da se žele prvi puta učlaniti ili obnoviti članstvo).