U našoj Knjižnici sinoć je gostovao jedan od najznačajnijih suvremenih hrvatskih pisaca, Ivica Prtenjača.

Ivica Prtenjača pločanskoj je publici predstavio svoj najnoviji roman “Tiho rušenje”. Osim novog romana govorio je i o prethodnom, nagrađivanom romanu i velikom hitu “Brdo”. Obje su knjige jako čitane u našoj knjižnici.

Iako poznatji po svojim proznim djelima Ivica Prtenjača je u prvom redu pjesnik koji je hvaljen i od kritike i od publike, a za svoje romane i poeziju bio je nagrađivan.

Prtenjača je zanimljiva ličnost, radio je raznovrsne i neobične poslove. Tom je prilikom napomenuo kako je radio u svim fazama izdavaštva te da su mu od cijelog “knjižnog” lanca narodne knjižnice najzanimljivije i najžilavije – unatoč krizama u nakladništvu, knjižnice opstaju i razvijaju se. Zbog toga rado i dolazi u knjižnice i direktno komunicira s čitalačkom publikom.

Razgovor s autorom vodila je Marina Burđelez, koja je u uvodu istaknula, kako je pročitavši roman “Brdo” poželjela razgovarati s autorom što joj se sinoć i ostvarilo.

Fotogaleriju možete pogledati ovdje.